Suoraan sisältöön

Tilat yrityksille ja yhteisöille

Tilat yrityksille ja yhteisöille

Kuuntele

Kaupunki vuokraa tiloja yrittäjien ja yhteisöjen tarpeisiin. Vuokraneuvottelijat kartoittavat yritysten tarpeisiin sopivat tilat, esittelevät niitä ja toimivat yhteyshenkilönä vuokrauksen kaikissa vaiheissa.

Suurin osa liiketiloista on asuinkerrostalojen pohjakerroksessa, joten ne on tarkoitettu lähinnä toimisto- tai myymäläkäyttöön. Jos tila soveltuu muuhun käyttöön, asia on mainittu vuokrausilmoituksessa.

Vuokrattavat toimitilat

Yrityksiä palvelevat vuokraneuvottelijat

Eteläinen alue ja eteläisen alueen pientalot, eteläiset saaret
Keskusta, Töölö, Kamppi, Punavuori, Kaartinkaupunki, Kaivopuisto, Eira, Katajanokka, Kruununhaka, Ruoholahti, Suomenlinna, Lauttasaari, Jätkäsaari
Maarit Kontio, puh 09 310 21522, maarit.kontio@hel.fi
Mervi Jokela, puh. 09 310 23810, mervi.jokela@hel.fi

Läntinen alue ja läntisen alueen pientalot
Meilahti, Ruskeasuo, Pikku-Huopalahti, Kivihaka, Etelä-Haaga, Pohjois-Haaga, Munkkiniemi, Kuusisaari-Lehtisaari, Munkkivuori, Pajamäki, Reimarla, Pitäjänmäki, Konala, Malminkartano, Kannelmäki, Maununneva, Lassila 
Riitta Airaksinen, puh. 09 310 39719, riitta.airaksinen@hel.fi

Keskinen alue
Ilmala, Itä-Pasila, Länsi-Pasila, Sörnäinen, Vallila, Kallio, Kalasatama, Toukola-Vanhakaupunki, Verkkosaari, Koskela, Käpylä
Kirsi Salonen, puh. 09 310 40373, kirsi.salonen@hel.fi

Pohjoinen alue, pientalot pohjoinen ja koillinen alue
Metsälä, Maunula-Suursuo, Oulunkylä. Patola, Veräjämäki, Länsi-Pakila, Itä-Pakila, Paloheinä, Tuomarinkylä, Torpparinmäki
Mervi Jokela, puh. 09 310 23810, mervi.jokela@hel.fi 
Heidi Autiosuo, puh. 09 310 21014, heidi.autiosuo@hel.fi

Koillinen alue
Puistola, Suurmetsä, Tapaninvainio, Tapulikaupunki, Jakomäki, Savela, Viikki, Suutarila, Malmi, Pukinmäki, Tapanila, Siltamäki, Pihlajisto, Pihlajamäki, Pukinmäki
Jaana Salonen, puh. 09 310 21450, jaana.salonen@hel.fi

Kaakkoinen alue
Kulosaari, Herttoniemi, Roihuvuori, Tammisalo, Laajasalo, Jollas, Santahamina
Kirsi Salonen, puh. 09 310 40373, kirsi.salonen@hel.fi

Itäinen alue ja itäisen alueen pientalot
Roihupelto, Puotinharju, Puotila, Myllypuro, Itäkeskus, Marjaniemi, Kontula, Vartioharju, Mellunkylä,   
Minna Mäkelä, puh. 09 310 20490, minna.m.makela@hel.fi 

Kaakkoisen ja Östersundomin alueen pientalot, itäiset saaret sekä Malmin lentokenttä
Laajasalo, Jollas, Yliskylä, Tullisaari, Hevossalmi, Kruunuvuorenranta
Ritva Autio, puh. 09 310 31992 ritva.autio@hel.fi

Yksikön päällikkö
Susanne Leppänen, puh. 09 310 20442 susanne.leppanen@hel.fi

Alueet kartalla



JAA
03.06.2019 13:40