Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Kuvitsukuva. Kaksi lokkia lepäilee räystäänreunalla, takana näkyy suurkirkko ja kaupungin silhuettia

Kulttuurin edistäminen -palvelussa lisätietoja avustuksista antavat:


Jenni Peisa, erityissuunnittelija, (09) 310 20455, jenni.peisa@hel.fi

  • Elokuva ja media, monikulttuurisuus, tapahtumat, festivaalit, Alppipuiston avustukset, kehittämisavustukset

Silja Nummi, projektisuunnittelija, (09) 310 38995, silja.nummi@hel.fi

  • Musiikki, museot, monitaide

Sampo Laurikainen, suunnittelija, (09) 310 80007, sampo.laurikainen@hel.fi

  • Musiikki, kaupunkikulttuuri, katutaide, kaupunginosatapahtumat, kulttuuriset yhdistykset, aluetyö, taide- ja kulttuuripalkinnot

Tiina Laukkanen, suunnittelija, 040 176 9173, tiina.laukkanen@hel.fi

  • Sirkus, teatteri, kuvataide, muotoilu, avustus iäkkäiden ihmisten kulttuuritoiminnan edistämiseksi, Kalasataman ympäristötaidehanke

Sara Kuusi, erityissuunnittelija, (09) 310 32204, sara.kuusi@hel.fi

  • Avustus iäkkäiden ihmisten kulttuuritoiminnan edistämiseksi, Helsingin malli

Inka Kunnala, erityissuunnittelija, (09) 310 33 169, inka.kunnala@hel.fi

  • Esittävä taide, teatteri, tanssi, esittävän taiteen VOS-toimijoiden avustukset

Nina Gran, erityissuunnittelija, (09) 310 37006, nina.gran@hel.fi 

  • Lastenkulttuuri, kirjallisuus ja sanataide, taiteen perusopetus, kulttuurikasvatus, ruotsinkielinen kulttuuritoiminta


Ulla Bergström, kumppanuuspäällikkö, (09) 310 22 013, ulla.k.bergstrom@hel.fi


Helsingin kaupungin Sähköinen asiointi –palvelun tuki:

Sähköisen asioinnin neuvonta auttaa asiointi.hel.fi-sivujen käytössä: puh. 09 310 88800 (ma-pe klo 8-18).

 

Hae kulttuurin avustuksia Sähköinen asiointi –palvelussa (asiointi.hel.fi)

Arviointiperusteet

Hakuajat

Sähköinen hakemus ja liitteet

Hakuprosessi ja päätöksenteko

Avustuksen käyttäminen ja raportointi

Ohjeita ja linkkejä

Kulttuurin avustukset –pääsivulle


Kuva: Helsinki Material Bank