Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Kuvitsukuva. Kaksi lokkia lepäilee räystäänreunalla, takana näkyy suurkirkko ja kaupungin silhuettia

Kulttuurin edistäminen -palvelussa lisätietoja avustuksista antavat:


Nina Gran, erityissuunnittelija, (09) 310 37006, nina.gran@hel.fi 

  • Taiteen perusopetus, kulttuurikasvatus, lastenkulttuuri, kirjallisuus ja sanataide, ruotsinkielinen kulttuuritoiminta

Inka Kunnala, projektisuunnittelija, (09) 310 33 169, inka.kunnala@hel.fi

Sara Kuusi, erityissuunnittelija, (09) 310 32204, sara.kuusi@hel.fi

  • Avustus iäkkäiden ihmisten kulttuuritoiminnan edistämiseksi, Helsingin malli

Tiina Laukkanen, suunnittelija 040 176 9173, tiina.laukkanen@hel.fi

  • Sirkus, teatteri, esittävä taide

Sampo Laurikainen, suunnittelija, (09) 310 80007, sampo.laurikainen@hel.fi

  • Musiikki, kaupunkikulttuuri, taide- ja kulttuuripalkinnot, osallistavan budjetoinnin (OSBU) hankkeet

Jenni Peisa, erityissuunnittelija, (09) 310 20455, jenni.peisa@hel.fi

  • Elokuva ja media, monikulttuurisuus, tapahtumat, festivaalit, Alppipuiston avustukset, kehittämisavustukset

Ari Tolvanen, suunnittelija, (09) 310 37008, ari.tolvanen@hel.fi 

  • Kaupunginosatapahtumat, kaupunkikulttuuri, aluetyö, Helsingin malli, museot, osallistavan budjetoinnin (OSBU) koordinointi


Veikko Kunnas, kulttuurin edistämisen päällikkö, (09) 310 37002, veikko.kunnas@hel.fi

  • Kulttuurin laitosavustukset


Anna von Bagh 

  • Tilapäisesti poissa


Helsingin kaupungin Sähköinen asiointi –palvelun tuki:

Sähköisen asioinnin neuvonta auttaa asiointi.hel.fi-sivujen käytössä: puh. 09 310 88800 (ma-pe klo 8-18).

 

Hae kulttuurin avustuksia Sähköinen asiointi –palvelussa (asiointi.hel.fi)

Arviointiperusteet

Hakuajat

Sähköinen hakemus ja liitteet

Hakuprosessi ja päätöksenteko

Avustuksen käyttäminen ja raportointi

Ohjeita ja linkkejä

Kulttuurin avustukset –pääsivulle


Kuva: Helsinki Material Bank