Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Keinutien ala-asteen koulu

Käyntiosoite: Keinutie 13, 00940 Helsinki
PL 94301, 00099 Helsingin kaupunki
Avoinna koulutyöpäivinä kello 08.00 – 14.00

Nallin sivukoulu
Nallitie 3, 00940 Helsinki
PL 94305, 00099 Helsingin kaupunki

Koulusihteeri  Ada Aro
puh. 09 310 80403, faksi 09 310 80417
ada.aro(at)hel.fi

Kanslia on avoinna oppilaille koulupäivän ajan. Kansliassa käsitellään oppilaisiin, henkilökuntaan sekä koulun talouteen liittyviä asioita. Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista.

Rehtori Maria Kokkonen (pääkoulu - Keinutie)
puh. 09 310 80402
maria.kokkonen@hel.fi

Apulaisrehtori
Marjo Dillström
puh. 040 3347 407
marjo.dillstrom@edu.hel.fi

Apulaisrehtori Mirjami Sjögren
puh. 09 3102 3866
mirjami.sjogren(at)edu.hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja Leena Kuusisto

Opettajainhuone
puh. 09 310 80405
puh. 09 310 80469 (Nallin sivukoulu)
puh. 040 669 2836

Erityisopettajat
Laura Leikas puh. 040 6312 890
Laura Laurila puh. 040 6887 103
Kati Castren-Siltala
Tiina Lautala
Joona Rinne
Johanna Rauman (Nalli) 040 6733 016
Ronja Risku (Nalli) 040 630 3550

Terveydenhoitaja Oona Jyrkilä
puh. 050 310 5558
oona.jyrkila@hel.fi
Pääkoululla ma, ti, ke ja to
Nallissa pe

Koulupsykologi 
Kati Nironen
puh. 09 310 71909
puh. 050 401 3377
kati.nironen@hel.fi

Koulukuraattori Isra Hamdon
puh. 050 401 3398
isra.hamdon@hel.fi
Pääkoulu: ma, ke, to ja pe
Nalli: tiistaina

Kouluvalmentaja
Alina Suvitie
puh. 050 344 8035
alina.suvitie@edu.hel.fi
Pääkoulu: ma, ke, to ja pe
Nalli: tiistaina

Monikielinen ohjaaja
Sabad Yussuf
puh. 09 3108 6501 tai 040 662 4969
sabad.yussuf@edu.hel.fi
Pääkoulu: torstaisin
Wilma käytössä myös

Monikielinen ohjaaja Khalil Mozaffari
farsia/persia, dari, turkki
khalil.mozaffari@edu.hel.fi
puh. 09 310 333 99

Monikielinen ohjaaja Brahim Oubamouh
arabia
brahim.oubamouh@edu.hel.fi
puh. 09 310 324 66

Kouluisäntä
Mika Rantanen (pääkoulu ja Nalli), puh. 040 653 7312
kv.keinutie(at)sol.fi

 



13.09.2022 08:35