Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Käyntiosoitteet
Pääkoulu: Agronominkatu 22  
Sivupiste: Leskenlehti, Leskirouva Freytagin kuja 9 
Postiosoite: PL 79301, 00099 Helsingin kaupunki
Koulun kotisivut:
https://www.hel.fi/peruskoulut/fi/koulut/latokartanon-peruskoulu

Rehtori Teemu Lappalainen p. 09 310 28667 / 050 5667777 
Sähköposti teemu.lappalainen@hel.fi  

Virka-apulaisrehtori Juha-Matti Saario p.  09 310 86080 / 050 534 4703
Sähköposti juha-matti.saario@hel.fi   

Koulusihteeri Nina Norrmén p. 09 310 82247 / 050 302 9799   
Sähköposti nina.norrmen@hel.fi 

Koulun kanslia p. 09 310 86615
Kanslia on avoinna päivittäin klo 8-15. Yhteystietojen muutokset (poislukien
osoitteenmuutos) ja kouluun tulevat uudet oppilaat ilmoitetaan osoitteeseen
kanslia.latis@edu.hel.fi .

Koulun iltapäiväkerhon vastuuohjaaja 
Irina Vainonen p. 050 302 9809
Sähköposti irina.vainonen@hel.fi  

Aamutoiminta p. 040 669 5174
Numeroon voi lähettää myös tekstiviestejä. 

Iltapäivätoiminnan koordinaattori  
Eeva Elsinen p. 09 310 89205
Sähköposti eeva.elsinen@hel.fi  

Opinto-ohjaaja Milja Elomaa p. 09 310 82260 / 040 152 6499
Sähköposti milja.elomaa@edu.hel.fi  

Kouluterveydenhoitajat  
Anna-Maija Hirvensalo-Koskinen p. 09 310 28313 / 040 3340382 
Sähköposti anna-maija.hirvensalo-koskinen@hel.fi 
Pääkoululla joka päivä

Koulupsykologit  
Katja Helenius p. 09 310 71898 / 050 401 3361 
Sähköposti katja.helenius@hel.fi 
Maija Kangas p. 09 310 53008 / 040 8486240
Sähköposti maija.kangas@hel.fi

Koulukuraattori  
Leila Lillqvist p. 09 310 71895 / 050 401 3357
Sähköposti leila.lillqvist@hel.fi

Kouluvalmentaja
Marjo Ruotsalainen p. 09-31023899 / 0406805640
marjo.ruotsalainen@edu.hel.fi

Kohdevastaava (kouluisäntä)
Jussi Tolonen p. 050 466 1719 / 050 401 3852
Sähköposti jussi.tolonen@palmia.fi  

Kouluravintola
Ravintolapäällikkö Tuula Nousiainen p. 044 342 1779
Sähköposti tuula.nousiainen@compass-group-fs.com




15.08.2022 14:53