Suoraan sisältöön

Yhteystiedot


Maatullin peruskoulu
Käyntiosoite: Suuntimotie 28, 00750 Helsinki
Postiosoite: PL 75301, 00099 Helsingin kaupunki
Avoinna koulutyöpäivinä.


Koulusihteerit

Rina Niinikoski
rina.niinikoski@hel.fi
puh. 09 310 21514, 040 6452354

Zahra Shojakakhki
puh. 09 310 27 669
zahra.shojakakhki@hel.fi
koululla torstaisin

Kanslia on avoinna  ma-to klo 8-14.30  

Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista.

Rehtori Heli Siljama
puh. 09 31082826
heli.siljama@hel.fi

Apulaisrehtori Katri Kyntölä
puh. 09 310 89367 tai  040 334 5592
katri.kyntola@edu.hel.fi

Apulaisrehtori Sini Mustaniemi
puh. 09 310 82374 tai 040 689 7525
sini.mustaniemi@edu.hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja 
Lauri Kaski

Vanhempainyhdistyksen puheenjohtaja
Minna Oila
vanhempainyhdistys.maatulli@gmail.com

Opettajanhuone
puh. 0931082833

Erityisopettajat

Maria Mäkelä
puh. 040 8295015, maria.makela@edu.hel.fi

Pekka Viiliäinen
puh. 040 829 1730, pekka.viiliainen@edu.hel.fi

Sara Seppälä 
puh. 040 6601690, sara.seppala@edu.hel.fi

Haapamäki Siru
puh. 040 3349032, siru.haapamaki@edu.hel.fi

Koulupsykologi  Syrjäläinen Olli-Pekka
puh. 09 310 27284 / 040 835 8752
koululla ma-pe

Kuraattori Henrik Laine
puh. 09 310 71917 / 050 401 3396
koululla pääsääntöisesti ma - to.

Monikielinen ohjaaja Kamal Kafif, arabia
puh. 040 6631441

Maatullin peruskoulun iltapäiväkerho
puh. 050 3634327
Vastuuohjaaja Nina Tuominen 050-3224552 Nina@hilperot.fi

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori Eeva Elsinen
puh. 09 310 89205, 040 334 5825
eeva.elsinen@hel.fi

Terveydenhoitaja
Ida Joutsemo
Puh. 040 336 0193
Paikalla ma-pe
Ilman ajanvarausta vain klo 11.00-11.30

Kiireellisissä asioissa ota yhteyttä omalle terveysasemalle tai terveysneuvontanumeroon 09 310 10023.

Puistolan hammashoitola
Maatullinaukio 10 A
09 310 53438

Kohdevastaava
Tarja puh. 0409225447

Maatullin keittiö
Irina Kivistö 0503217177




31.08.2022 15:27