Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Paloheinän ala-asteen koulu
Käyntiosoite: Ylipalontie 1, 00670 HELSINKI
PL 67301, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulutyöpäivinä kello 8.00 – 15.00

Koulusihteeri Carita Roiha, carita.roiha(at)hel.fi
puh. 09 310 82439

Kanslia on avoinna oppilaille klo 8.00 – 15.00. Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista.

Rehtori Satu Arokari, satu.arokari(at)hel.fi
puh. 09 310 82440 / 040 336 2424

Apulaisrehtori Kaisu Mäkelä, kaisu.makela(at)edu.hel.fi
puh. 09 310 89332

Henkilöstötila
puh. 09 310 82442

Erityisopetus
Erityisopettaja Johanna Haanpuu, johanna.haanpuu(at)edu.hel.fi
puh. 09 310 80356

Erityisopettaja Kaisu Mäkelä, kaisu.makela(at)edu.hel.fi
puh. 09 3108 9332

Erityisopettaja Mari Salo, mari.salo(at)edu.hel.fi

Psykologi Linnea Vallius (paikalla ma,ke), linnea.vallius(at)hel.fi
puh. 040 729 1940

Kuraattori Tiia Herala (paikalla ma,ti,ke), tiia.herala(at)hel.fi
puh. 050 401 3380

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori Tiina Ytembe Ngatcha
tiina.ytembengatcha(at)hel.fi, puh. 040 5319718

Terveydenhoitaja Anna-Mari Niemi, anna-mari.niemi(at)hel.fi
puh. 050 310 5588
Vastaanottoajat koulussa ma, ke, to, joka toinen pe.

Kouluisäntä Nesto Mattila
puh. 050 401 3922

Kouluravintola
puh. 09 310 82447



01.09.2022 14:31