Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Solakallion koulu
Käyntiosoite: Mikkolankuja 6 E, 00680 Helsinki (Itä-Pakila)
PL 68303, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulutyöpäivinä kello 8.00 – 17.00
sähköpostit henkilökunnalle: etunimi.sukunimi@edu.hel.fi


Rehtori Tiina Suomalainen
puh. 09 310 28399
tiina.suomalainen@hel.fi

Koulusihteeri Emma Salminen
puh. 040 334 8500
emma.salminen@hel.fi

Apulaisrehtori  Johanna Helenius   
puh. 09 310 88726     
johanna.m.helenius@hel.fi

Palveluvastaava Paula Rinne
puh. 09 310 40206
paula.rinne@hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja
 Laura Vuolle, pj.   
lauraemiliavuolle@gmail.com

Psykologi Taija Kivestö   
puh. 050 401 3298
taija.kivesto@hel.fi  

Kuraattori Noora Tuhkanen  
puh. 050 401 3324 
noora.tuhkanen@hel.fi

Terveydenhoitaja Elina Heikkilä
puh. 050 310 5565
Paikalla perjantaisin

Koululääkäri Kati Ahonen
yhteydenotot terveydenhoitajan kautta

Tiimivastaava, kuljetusvastaava Maiju Rokkanen
puh. 09 310 53313
maiju.rokkanen@hel.fi

Kohdevastaava, Palmia, Jarkko Väänänen
puh. 050 401 3757
jarkko.vaananen@palmia.fi
paikalla arkisin klo 7-15

Kouluravintola, Palvelukeskus, Saida Maalin
puh. 050 565 7631
kouluravintola.solakallio@hel.fi



11.08.2022 20:50