Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Tahvonlahden ala-asteen koulu
Gunillankuja 3
PL 87301, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulutyöpäivinä kello 8.00 –15.30

Väistötilojen käyntiosoitteet
  • Vuosiluokat 1-4 opiskelevat osoitteessa
    Gunillankuja 3, 00870 Helsinki
  • Vuosiluokat 5-6 opiskelevat osoitteessa
    Rusthollarintie 1, 00910 Helsinki
  • Taito- ja taideaineita opiskellaan osoitteessa
    Jurmonkuja 3, 00870 Helsinki

Rehtori Tarja Tapper
puh. 09 310 82625 ja 050 533 4949
tarja.tapper@hel.fi

Apulaisrehtori Päivi Pihkala (vuosiluokat 1-4)
puh. 09 310 38794 ja 040 6378101
paivi.pihkala@edu.hel.fi

Apulaisrehtori Rami Salminen (vuosiluokat 5-6)
puh. 09 310 83202 ja 040 353 9304
rami.salminen@edu.hel.fi

Kohdevastaava (kouluisäntä) Esko Tuhkanen
puh. 040 121 6829
kv.tahvonlahti@sol.fi

Koulusihteerit
Tea Pöysti (ma, ti)
puh. 09 310 15220
tea.poysti@hel.fi

Meeri Tanner (ke)
puh. 09 310 64629
meeri.tanner@hel.fi

Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista.

Koulukuraattori Elli Keinänen
puh. 040 662 7209

Terveydenhoitaja Essi Ilola
puh. 050 402 2743
Koululla maanantaisin, keskiviikkoisin ja perjantaisin, vastaanotolle on mahdollista tulla ilman ajanvarausta klo 10:30-11:00

Erityisopettaja Elina Norrback
puh. 09 310 32551
elina.norrback@edu.hel.if

Erityisluokanopettaja Sanna-Maija Nybergh
puh.  0931040144 ja 0406635267
sanna-maija.nybergh@edu.hel.fi

Koulupsykologi

Opettajainhuone Gunillankuja
puh. 09 310 82651

Opettajainhuone Puotila
puh. 09 310 38795

Opettajainhuone Jurmonkuja
puh. 09 310 33154 tai 040 726 9162

Ruokapalveluvastaava
puh. 09 310 82655

Iltapäiväkerho Liikkis Tahvonlahti
puh. 040 761 4647
liikkistahvonlahti@gmail.com

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori Elina Kauppinen
puh. 09 310 79638
elina.kauppinen@hel.fi




20.09.2022 19:53