Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Alatalo Eteläiseltä Hesperiankadulta kuvattuna

Taivallahden peruskoulu
Väistötilat 1.8.2022 lähtien:

2.-9. luokat sekä kielikylpyluokat 1-9.
Arkadiankatu 24, 00100 Helsinki
PL 10303, 00099 Helsingin kaupunki

1. luokat ja pidennetyn oppivelvollisuuden luokat
Hiekkarannantie 6, 00100 Helsinki
PL 10307, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulutyöpäivinä kello klo 8-15.


Koulusihteeri Henri Velling
puh. 040 334 8126
henri.velling@hel.fi

Kanslia on avoinna oppilaille klo 9-12.
Koulusihteeri huolehtii ja neuvoo oppilasrekisteriin ja oppilaan yleiseen koulunkäyntiin liittyvistä asioista.
Kaikki oppilaaksiottoa ja kouluun hakemista koskevat kyselyt tulee lähettää rehtorille.
Voitte kysyä mitä vain kouluun liittyvää sähköpostitse tai puhelimitse.
Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista.

Rehtori Outi Lehtola (virkavapaalla 1.8.22-31.5.23)
puh. 09 310 20691 tai 040 594 2080, outi.lehtola@hel.fi

Vs. rehtori Annarella Ahlroos (1.8.22-31.5.23)
puh. 09 310 25830 tai 040 627 9090, annarella.ahlroos@hel.fi

Vs. virka-apulaisrehtori Jaana Havia (1.8.22-31.5.23)
puh. 09 310 82083 tai 040 170 4327, jaana.havia@hel.fi
Oppilasasiat ja lyhytaikaiset sijaisuudet

Opinto-ohjaaja Jouni Lipsanen
puh. 09-3108 6502 jouni.lipsanen@edu.hel.fi

Psykologi Elina Haimi 
puh. 09 310 71863 tai 050 401 3308
elina.haimi@hel.fi

Kuraattori Riikka Tahvanainen
puh. 0504013331 tai 09 310 71879
riikka.tahvanainen@hel.fi

Aamu- ja iltapäivätoiminnan koordinaattori
Koulunkäynninohjaajien tiimivastaava 
Rea Campos Valle
puh. 040 334 01 99

Työelämäohjaaja/projektiasiantuntija Sami Seppilä
Puh. 040 652 35 52 / 09 3102 17 02

Kouluvalmentaja Mimosa Lindström
Puh. 040 667 48 66

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori Maija Jaskara
puh. 09 310 87103 tai 040 334 5826
A4 /etelä-keskinen alue ja ruotsinkielinen iltapäivätoiminta

Terveydenhoitaja Terttu Kattelus
puh. 050 310 5590
Vapaa vastaanottoaika ma-pe klo 11:30-12:30.

Terveydenhoitaja Linda Ohlström
puh. 040 724 66 43
Paikalla maanantaisin ja torstaisin

Kouluisäntä Erkki Viinikainen
puh. 050 401 3973

Kouluravintola
puh. 09 310 86567

Aamupäivätoiminta
puh. 040 716 8355

Demo Taivallahti
puh. 040 673 2129 tai 040 683 4733
taivallahti@demo-ipkerho.fi
Demon nettisivut



29.08.2022 11:06