Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Rehtorit

Rehtori Irina Pellikka
puh. 09 310 86811
irina.pellikka@hel.fi

Virka-apulaisrehtori Janne Kettunen
Koukkusaarentien toimipiste
puh. 09 310 86881
janne.kettunen@hel.fi

Virka-apulaisrehtori Kirsi Hamunen
Venemestarintien ja Heteniityntien toimipisteet
puh. 09 310 72334
kirsi.hamunen@hel.fi


Toimipisteiden yhteystiedot

Heteniityntien toimipiste

Luokat 3-4A, 3B, 3C ja 3D

Heteniityntie 4
Postiosoite
PL 96301
00099 Helsingin kaupunki 

Koulusihteeri Erja Kauppinen
erja.m.kauppinen@hel.fi
puh. 09 310 82788, 040 334 8671

Terveydenhoitaja  Heidi Varjokoski
puh. 040 334 5292

Koulupsykologi Leena Väistö

Koulukuraattori Reeta Savolainen
luokat 1-3
paikalla keskiviikkoisin
reeta.savolainen@hel.fi
puh. 09 3103 5562, 040 769 6175

Monikielinen ohjaaja Suvi Nyström
suomi, venäjä, englanti
suvi.nystrom@edu.hel.fi
puh. 09 3103 4827, 040 596 7761

Kohdevastaava (kouluisäntä) Timo Liimatainen
puh. 050 384 3440

Kouluruokala 09 310 86884

Henkilöstötilat
päärakennus: 040 334 8164
pihatalo: 09 310 83184
metsätalo: 046 956 3003

Lohikäärmeenpolun toimipiste

Luokat 1A, 1B, 1C, 1-4H, 2A, 2B, 2C, 4B ja 4C

Lohikäärmeenpolku 5
Postiosoite
PL 96301
00099 Helsingin kaupunki

Terveydenhoitaja  Heidi Varjokoski
paikalla ti-to
puh. 040 334 5292

Koulukuraattori Reeta Savolainen
4.-luokkalaiset
paikalla maanantaisin
reeta.savolainen@hel.fi
puh. 09 3103 5562, 040 769 6175

Koukkusaarentien toimipiste

Koukkusaarentie 9
Postiosoite
PL 98308
00099 Helsingin kaupunki

Koulusihteeri Laura Kytömäki
laura.kytomaki@hel.fi
puh. 09 310 20035, 040 484 6116

Terveydenhoitaja Niina Ahlroos
niina.ahlroos@hel.fi
puh. 050 310 5625

Terveydenhoitaja Tytti Parviainen
paikalla keskiviikkoisin
puh. 040 614 9335

Koulupsykologi Leena Väistö

Koulukuraattori Minna Jantunen
5.-9.-luokkalaiset
paikalla ma-to
minna.jantunen@hel.fi
puh. 050 401 3326

Monikielinen ohjaaja Suvi Nyström
suomi, venäjä, englanti
suvi.nystrom@edu.hel.fi
puh. 09 3103 4827, 040 596 7761

Kohdevastaava (kouluisäntä) Timo Liimatainen
puh. 050 384 3440

Henkilöstötila
09 310 86883

Venemestarintien toimipiste

Venemestarintie 14
Postiosoite
PL 98303
00099 Helsingin kaupunki

Koulusihteeri  Anneli Albrecht
anneli.albrecht@hel.fi
puh. 09 3108 9842, 040 336 0831

Terveydenhoitaja Tytti Parviainen
paikalla parittomilla viikoilla ti ja to, parillisilla viikoilla ti
puh. 040 614 9335

Koulupsykologi Leena Väistö
paikalla ti-ke

Koulukuraattori Reeta Savolainen
luokat 1-3
paikalla torstaisin
reeta.savolainen@hel.fi
puh. 09 3103 5562, 040 769 6175

Koulukuraattori Minna Jantunen
4.-luokkalaiset
paikalla perjantaisin
minna.jantunen@hel.fi
puh. 050 401 3326

Monikielinen ohjaaja Suvi Nyström
suomi, venäjä, englanti
suvi.nystrom@edu.hel.fi
puh. 09 3103 4827, 040 596 7761

Kohdevastaava (kouluisäntä) Timo Liimatainen
puh. 050 384 3440

Iltapäivätoiminta
puh. 050 467 6815

Henkilöstötilat
päärakennus: 09 310 22099
piharakennus: 09 310 22098



29.01.2023 20:23