Suoraan sisältöön

Opettajat

Luokanopettajat

Lohikäärmeenpolun toimipiste
1A Annela Kulakovski
1B Toni Huttunen
1C Mirjami Seppänen
1-4H Elisa Lehmusoksa ja Irene Kesäniemi
Venemestarintien toimipiste
1D Annika Nevala-Hoffmann
1E Anne Jakonen
1-5V Anna Laine-Çam

Lohikäärmeenpolun toimipiste
2A Soila Tyni
2B Marika Aminoff
2C Nea Nurmi
Venemestarintien toimipiste
2D Henna Suominen
2E Hanna-Mari Saarikalle


Heteniityntien toimipiste
3-4A Samuli Työrinoja
3B Petri Luiskari
3C Minna Grönberg
3D Iida-Lotta Lammela
Venemestarintien toimipiste
3E Unna Halla
3F Roosa Aho


Lohikäärmeenpolun toimipiste
4B Janne Karhunen
4C Inka  Kecskeméti
Venemestarintien toimipiste
4E Eveliina Sirkka
4F Mikko Nieminen


Koukkusaarentien toimipiste
5A Eemi Kuitunen
5B Joona Auronen
5C Ella Koistinen
5D Riina Sjögren
5E Elina Mononen
5-6A Linda Hasan
5-6G Pauli Niskanen ja Markku Salama


Koukkusaarentien toimipiste
6A Henri Keto-Tokoi
6B Anna Toivonen
6C Joonas Puhakka
6D Janne Michelsson

Luokanohjaajat

Koukkusaarentien toimipiste
7A Arto Alho
7B Pauliina Metsänraja ja Marja Wallenius
7C Heli Sandström ja Jonna Huovinen
7D Mirella Antila-Viitanen ja Amina Kontio-Benaili
7-9F Mari Valtonen ja Päivi Tiikasalo


8A Susanna Hallaste
8B Terhi Taavitsainen
8C Mikael Henny ja Essi Lehtonen
8D Anne Lindström ja Peppi Laukkanen
8E Tuomas Vaara
8-9GH Antti Malkki, Katja Taimiaho-Nieminen ja Merja Miettinen


9A Riku Hipsi
9B Mari Skog
9C Juha Helvelahti
9D Olli-Pekka Autere ja Jesse Jarva
9E Sonja Valkeinen ja Viivi Saarikorpi

Laaja-alainen erityisopetus

Heteniityntie
Johanna Hirvonen
Mari Laukkanen
Koukkusaarentie luokat 4-6
Heli Sandström
Johanna Hirvonen
Tarja Vainio
Koukkusaarentie luokat 7-9
Jonna Huovinen
Viivi Saarikorpi
Venemestarintie
Susanna Tamminen

Suomi toisena kielenä

Heteniityntie
Irina Siimes
Koukkusaarentie
Pauliina Metsänraja
Säde Vallarén
Venemestarintie
Laura Pelli

Koukkusaarentien toimipiste

Valmistava opetus

Meri-Tuuli Boberg
Pinja Riikonen

JOPO (joustava perusopetus)

Antti Malkki
Katja Taimiaho-Nieminen
Merja Miettinen

Painotettu opetus, musiikki

Linda Hasan
Samuli Työrinoja
Susanna Hallaste

Painotettu opetus, mediakasvatus

Anne Lindström
Arto Alho
Sonja Valkeinen

Työelämäohjaaja (TEPPO)

Annika Voutilainen

Oppilaanohjaus

Karoliina Hirvi
Vili Moisio

Monikieliset ohjaajat

Suvi Nyström

Kielet

Hanna Korhonen englanti, ruotsi
Heli Sandström englanti
Juha Helvelahti ruotsi, saksa
Mari Skog ruotsi
Marja Wallenius englanti, ranska
Mikael Henny englanti, ruotsi, ranska
Riku Hipsi englanti
Tiina Lehtonen englanti

Muut aineenopettajat

Aino Tuominen kotitalous
Anna Alanko islamin uskonto
Anne Lindström kuvataide
Antti Tuomi matematiikka, fysiikka, kemia
Arto Alho suomen kieli ja kirjallisuus, teatteritaide, mediakasvatus
Essi Lehtonen kotitalous, terveystieto
Hanna-KaisaTurpeinen biologia, maantieto
Heidi Auvinen matematiikka, fysiikka, kemia
Jani Parkkinen historia, yhteiskuntaoppi, evankelisluterilainen uskonto
Jesse Jarva käsityö
Linda Hasan musiikki
Olli-Pekka Autere historia
Pekka Isometsä matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka
Peppi Laukkanen käsityö, elämänkatsomustieto
Sampo Myllyvirta historia, yhteiskuntaoppi
Susanna Hallaste musiikki
Soili Penttonen ortodoksinen uskonto
Sonja Valkeinen suomen kieli ja kirjallisuus, mediakasvatus, tietotekniikka
Teemu Taruvuori liikunta
Terhi Taavitsainen liikunta, terveystieto
Tiina Kokkoniemi suomen kieli ja kirjallisuus
Tuomas Vaara matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka




28.10.2022 21:01